Průvodce cvičením v boxu: Jak provést rutinu cvičení v boxu

Boxerské tréninky zahrnují vysoce intenzivní tréninková cvičení, která rozvíjejí rychlost, sílu a obratnost. Naučte se trénovat jako šampion a dostat se do bojové formy pomocí jednoduchého boxerského tréninku.

Co je boxerské cvičení?

Boxeři cvičí řadu různých cviků, aby rozvinuli sílu dolní a horní části těla, rychlejší práci nohou a větší sílu úderů. Boxerský trénink může zahrnovat vysoce intenzivní intervalový trénink (HIIT), silový trénink, vzpírání, metabolická kondiční cvičení, shadowbox, kickbox, kardio a plyometrická cvičení. Vzhledem k tomu, že boxeři musí trénovat pro určité váhové kategorie, boxerské tréninky často vedou ke ztrátě hmotnosti. I když je silový trénink součástí boxerského tréninku, boxeři se spíše zaměřují na budování svalové hmoty, než aby se hromadili jako kulturisté.

Jaké vybavení potřebujete pro trénink boxu?

Boxerské tělocvičny jsou obvykle vybaveny rukavicemi, švihadly, boxovacími pytli, těžkými vaky, rychlostními vaky, stahovacími tyčemi, medicinbaly, činkami a činkami. Začátečníci si mohou snadno zacvičit doma v boxu se cviky s vlastní vahou a minimálním vybavením, ale budete mít prospěch z toho, že budete mít alespoň boxerské rukavice a boxovací pytel.

3 výhody cvičení boxu

Existuje několik pozoruhodných výhod boxerských tréninků:

1. Boxerské tréninky jsou tréninky celého těla . Boxerské tréninky kombinují cvičení horní a dolní části těla pro rozvoj síly a hbitosti. Úderná síla pochází z vaší základny, ne z vašich paží. Budování síly v hýžďových partiích, spodní části zad, lýtka a čtyřkolky vám může pomoci zasadit úder s větší silou. Trénink horní části těla – zejména jádra, tricepsů, bicepsů a latů – vám pomůže udržet se v bojové formě a rozvine lepší koordinaci.

2. Boxerské cvičení může zlepšit kardiovaskulární zdraví . Boxerské tréninky zahrnují vysoce intenzivní cvičení, která zvyšují vaši srdeční frekvenci a pomáhají snižovat riziko srdečních onemocnění.

3. Boxerské cvičení zlepší vaši rovnováhu . Boxerské techniky zahrnují rychlou reakci na vnější zpětnou vazbu, ať už zápasíte s jiným boxerem v ringu nebo s boxovacím pytlem. Trénink těla, aby se rychle přizpůsobil a neustále se pohyboval, může pomoci zlepšit vaši rovnováhu a koordinaci.

Abyste mohli těžit z výhod boxerských cvičení, je důležité vytvořit si tréninkový plán. Pro dosažení nejlepších výsledků praktikujte každý den tréninkový plán boxu.

Jak cvičit box

Posuňte svůj trénink na další úroveň pomocí boxerského tréninku.

  • Zahřátí : Začněte tím, že uděláte dvouminutové kolo skákání jacků. Pokud máte švihadlo, použijte ho místo něj. Okamžitě přejděte do dalšího kola.
  • Shadowboxing : Vyberte si boxerské kombo, které chcete cvičit, jako je jab-uppercut-jab. Můžete to udělat s boxovacím pytlem nebo bez něj. Cvičte toto kombo jednu minutu. Odpočívejte třicet sekund. Opakujte osm opakování, než přejdete do dalšího kola.
  • Kondice : Cvičte pět burpees nebo sprintů, pět sedů-lehů , pět kliků, pět výpadů a pět dřepů . Odpočívejte třicet sekund. Opakujte osm až deset opakování, než přejdete do dalšího kola.
  • Práce nohou : Cvičte kroky do stran a dopředu a dozadu po dobu deseti minut. U každého cvičení nohou začněte v boxerském postoji s nohama na šířku ramen. Pro boční kroky rychle udělejte deset kroků doleva a poté deset kroků doprava. Při pohybu doprava odtlačte levou nohu a při pohybu doleva pravou. Opakujte dvě minuty. Pro kroky vpřed a vzad udělejte rychle deset kroků vpřed a poté deset kroků vzad. Při pohybu vpřed odtlačte zadní nohu a při pohybu dozadu přední nohu. Opakujte dvě minuty. Střídejte cvičení nohou celkem deset minut.
  • Cool-down : Toto je aktivní chlazení. Zacvičte si deset kliků a deset výskoků dřepů . Zaměřte se na rychlost. Opakujte bez odpočinku po dobu deseti minut.

Jak bezpečně cvičit a vyhnout se zranění

Pokud máte předchozí nebo již existující zdravotní stav, poraďte se před zahájením cvičebního programu se svým lékařem. Správná technika cvičení je nezbytná pro zajištění bezpečnosti a účinnosti cvičebního programu, ale možná budete muset každé cvičení upravit, abyste dosáhli optimálních výsledků na základě vašich individuálních potřeb. Vždy vybírejte váhu, která vám umožní mít po celou dobu pohybu plnou kontrolu nad tělem. Při provádění jakéhokoli cvičení věnujte pozornost svému tělu a okamžitě přestaňte, pokud zaznamenáte bolest nebo nepohodlí.

Abyste viděli neustálý pokrok a budovali tělesnou sílu, zařaďte do svého cvičebního programu správné zahřátí, odpočinek a výživu. Vaše výsledky budou nakonec založeny na vaší schopnosti adekvátně se zotavit z vašeho tréninku. Odpočívejte 24 až 48 hodin před tréninkem stejných svalových skupin, abyste umožnili dostatečnou regeneraci.